Maciej Ganczar, Olga Kwiatkowska: Słownik medyczny angielsko-polski i polsko-angielski

Zapraszamy do zapoznania się ze Słownikiem medycznym angielsko-polskim i polsko-angielskim Macieja Ganczara i Olgi Kwiatkowskiej.

"Autorzy Słownika medycznego angielsko-polskiego i polsko-angielskiego – Maciej Ganczar i Olga Kwiatkowska – na ponad 500 stronach umieścili około 60 000 haseł z dziedziny m.in. anatomii, fizjologii, embriologii czy patologii. W słowniku uwzględniono także terminy z zakresu mikrobiologii, biochemii, biofizyki, psychologii, elektroradiologii, audiofonologii, logopedii, pielęgniarstwa, położnictwa, jak również słownictwo związane ze sprzętem diagnostycznym. Autorzy nie zapomnieli o skrótach używanych w farmakologii i diagnostyce medycznej.
Słownik jest przeznaczony przede wszystkim dla lekarzy, fizjoterapeutów, farmaceutów, pielęgniarek i położnych, ratowników medycznych, studentów medycyny oraz innych kierunków medycznych.
Gorąco polecamy tę publikację autorów związanych z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym".

Z Przedmowy prof. dra hab. n. med. Pawła Włodarskiego i dr hab. n. med. Agnieszki Cudnoch-Jędrzejewskiej